Ливърпул удари Арсенал в Щатите

Ливърпул победи Арсенал с 2:1 в контролна среща, играна във Филаделфия.

На препълнения "Файненшъл Фийлд" и трите гола паднаха през първото полувреме, като мърсисайдци поведоха с 2:0.

Първо Мохамед Салах се разписа в 13-ата минута след много добър пробив между защитниците на "артилеристите". Асистенцията бе на Харви Елиът.

В 34-тата минута Фабио Карвальо бе точен с воле след много ефектен пас зад защитата на Елиът.

В 40-ата минута Кай Хаверц върна едно попадение от близка дистанция след подаване на капитана Мартин Йодегор.

За Ливърпул това беше втора поредна победа в контролите след 1:0 над Бетис, а Арсенал допусна първа загуба, след като в предишните си мачове направи 1:1 с Борнемут и победи Манчестър Юнайтед с 2:1.