Ливърпул взе нервно дерби с Челси и отново е пред Сити

Ливърпул взе нервно дерби с Челси и отново е пред Сити Снимка: Getty Images

Ливърпул си върна първата позиция във Висшата лига след победа с 2:1 над Челси на "Анфийлд" в изключително нервно дерби, изпъстрено с девет жълти картона.

Такъв получи дори мениджърът на домакините Арне Слот.

В герои за мърсисайдци се превърнаха Мохамед Салах и Къртис Джоунс, които бяха замесени и в двата гола.

Ливърпул поведе с точно изпълнена дузпа от Мохамед Салах в 29-ата минута. Малко по-рано самият египтянин поиска дузпа, но такава не бе отсъдена. Тази, от която се разписа, също не бе стопроцентова, тъй като останаха сериозни съмнения дали Ливай Коулвил не игра първо с топката преди контакта с Къртис Джоунс.

Веднага след това Арне Слот направи принудителна смяна, пускайки Дарвин Нунес на мястото на Диого Жота.

Челси отговори с удар в гредата на Николас Джаксън, а в края на полувремето опасен удар на Коул Палмър мина малко над вратата.

Втората част започна по перфектен начин за гостите. Нико Джаксън бе изведен сам срещу Келъхър, Конате покри засадата и нападателят на Челси бе точен за 1:1.

Равенството бе възстановено за по-малко от три минути. В 51-вата отбраната на Челси проспа едно прекрасно подаване на Мохамед Салах към включилия се от втора позиция Къртис Джоунс. Последният не успя да овладее добре топката, но с второто си докосване я прати покрай Санчес.

С победата Ливърпул отново излезе начело в класирането с 21 точки. Челси е шести с 14 пункта.

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.