Ливърпул зашлеви три шамара на Юнайтед две седмици преди началото на Висшата лига Снимка: Getty Images

Ливърпул спечели предсезонното дерби с Манчестър Юнайтед категоричното 3:0 в мач, който се игра на "Уилямс Брус" Колумбия, Южна Каролина.

"Червените" се възползваха от несгодите на противника си в атака, който бе разколебан от прекрасните изяви на вратата на Куивин Келъхър и чеха Вячеслав Ярош, които играха по едно полувреме.

Фабио Карвальо откри резултата в 10-ата минута с удар по диагонала, прекарвайки топката между краката на Джони Еванс.

До края на полувремето Ливърпул вкара и втори гол. Мохамед Салах проби отдясно и намери добре Къртис Джоунс, който отблизо прати топката в мрежата зад Онана.

Костас Цимикас оформи крайното 3:0 в 61-вата минута. Онана не се намеси добре след удар на Жота и гъркът отблизо довкара топката.

Така Арне Слот спечели холандския мениджърски сблъсък с Ерик тен Хаг, като за Ливърпул това е трета поредна победа в контролите. Мърсисайдци ще изиграят само още един приятелски мач преди началото на сезона - срещу Севиля, на 11 август.

За Юнайтед това бе последна проверка. "Червените дяволи" завършват лятната подготовка с три победи и две загуби. Сезонът за тима на Тен Хаг започва седмица по-рано - следващата събота, с градско дерби срещу Сити за "Къмюнити шийлд".