Лийдс провокира Ливърпул преди мача и го попари три минути преди края

Лийдс провокира Ливърпул преди мача и го попари три минути преди края Снимка: Getty Images

Ливърпул загуби нови точки в борбата за топ 4 и завърши наравно 1:1 в гостуването на Лийдс в 32-рия кръг на Висшата лига.

Играчите на Юрген Клоп получиха изравнителен гол три минути преди края, който ги остави на шесто място в класирането, на точка зад Челси. "Сините" обаче са и с мач по-малко.

Срещата се изигра в разгара на скандала около основаването на новата европейска Суперлига и по този повод Лийдс не пропусна да провокира съперника.

Играчите на домакините проведоха загрявката си с тениски, на които грееше логото на Шампионската лига и надпис под тях "Извоювайте си го", а от другата страна текстът гласеше "Футболът е за феновете".

Такива тениски са били оставени и в съблекалнята на Ливърпул, което разгневи Клоп.

На терена Садио Мане откри в 31-вата минута след асистенция на Трент Александър-Арнолд, но след почивката Лийдс подобри играта си и създаде няколко отлични положения.

Алисон се отчете със спасявания и веднъж гредата му помогна, преди в 87-ата минута да се стигне до изравняване.

Тогава Диего Йоренте отбеляза с глава след ъглов удар.

Така Ливърпул събра 53 точки на шестата позиция и е зад Челси (54 и мач по-малко) и Уест Хем (55).