Лукаку дебютира ударно в дербито с Арсенал

Лукаку дебютира ударно в дербито с Арсенал Снимка: Getty Images

Ромелу Лукаку се прояви в най-добрата си светлина в повторния си дебют за Челси и се разписа при победата с 2:0 над Арсенал в лондонското дерби от втория кръг на Премиър лийг.

Лукаку се нуждаеше едва от 15 минути, за да се разпише при завръщането си за "сините".

След четвърт час игра белгиецът отлично разви една атака като овладя с гръб към вратата, после прегази Пабло Мари и се възползва от паса на Рийс Джеймс, за да открие на празна врата - 1:0.

Колебанията в защитата на Арсенал продължиха и в 35-ата минута самият Рийс Джеймс се разписа за 2:0 след включване отдясно и удар по диагонала.

Към края на полувремето "артилеристите" можеха да получат дузпа след контакт между Джеймс и Букайо Сака, но ситуацията беше разгледана от ВАР и оставена без последствия.

През втората част Арсенал опита да промени развоя и Менди трябваше да спасява изстрел на Сака.

В 60-ата минута в игра се появи и Пиер-Емерик Обамеянг, но не успя да се разпише, тъй като Менди беше на висота, когато трябваше да се намесва.

Лукаку пък имаше шанс да отбележи още веднъж, но Бернд Лено също се прояви в добра светлина.

Победата е втора за Челси от началото на сезона и тимът събра пълен актив от 6 т.

На другия полюс е Арсенал с две загуби, 0 т. и все още без отбелязан гол.