Мактоминей отново блести за Юнайтед, Арсенал трябваше да играе продължения

Мактоминей отново блести за Юнайтед, Арсенал трябваше да играе продължения Снимка: Getty Images

Скот Мактоминей се превърна в герой за Манчестър Юнайтед, отбелязвайки единствения гол за победата с 1:0 над втородивизионния Уотфорд на "Олд Трафорд" и по този начин прати "червените дяволи" в четвъртия кръг на ФА Къп.

Полузащитникът засече с глава центриране от корнер на Алекс Телес и след рикошет в страничната греда топката се оплете в мрежата на "стършелите".

Голът на шотландеца падна още в петата минута, но се оказа достатъчен за успеха на тима на Оле Гунар Солскяер. Това е четвърто попадение за Мактоминей през сезона досега. Преди това халфът се разписа на два пъти във вратата на Лийдс при разгрома с 6:2 във Висшата лига, като вкара и на Брайтън за Купата на лигата.

До края на първата част Юнайтед имаше още няколко добри възможности за попадение, а през второто гостите се опитаха да дадат отпор на "червените дяволи", но до нов гол така и не се стигна.

Междувременно, Арсенал трябваше да играе продължения, за да преодолее третия кръг на и да продължи със защитата на трофея си от миналия сезон.

"Артилеристите" победиха Нюкасъл с 2:0, след като редовното време завърши без голове. Попаденията за домакините отбелязаха резервата Емил Смит Роу и Пиер-Емерик Обамеянг, като и двата гола паднаха във второто продължение.