Манчестър Сити си го изкара на Норич, Грийлиш откри сметката си

"Головете ще дойдат", закани се Пеп Гуардиола след загубата на Манчестър Сити на старта на Висшата лига при визитата на Тотнъм с 0:1 миналата седмица. И попаденията наистина дойдоха. Много и във вратата на новака Норич, който беше разгромен с 5:0 на "Етихад".

Головата си сметка с екипа на "гражданите" откри Джак Грийлиш, най-скъпият в историята английски футболист, който пристигна при шампионите по силата на сделка за над 100 милиона паунда.

Още в третата минута Норич се размина с гол, след като Тим Крул успя да се намеси след удар на Жезус. В седмата минута обаче вратарят нямаше какво да направи и домакините поведоха. Жезус бе изведен отдясно и прати топката успоредно на голлинията. Грант Ханли опита да изчисти, но насочи топката към мрежата, Крул я докосна, но не успя да предотврати попадението. Попадението бе записано като автогол на вратаря.

В 15-ата минута играчите на Сити празнуваха второ попадение. Жезус изведе Феран Торес, а испанецът прати топката покрай Крул. Голът обаче бе отменен след разглеждане с ВАР заради нарушение на Бернардо.

В 22-рата минута резултатът стана 2:0. Жезус потърси Торес в наказателното поле, той се размина с топката, но тя стигна до Грийлиш, удари се в крака му и се озова в мрежата.

В 64-тата минута Лапорт направи 3:0, а влезлият като резерва Стърлинг покачи на 4:0 на празна врата в 71-вата. Крайното 5:0 оформи Рияд Марез.