Манчестър Юнайтед се издъни в луд мач на "Олд Трафорд"

Манчестър Юнайтед стигна само до равенство в мача си с Лийдс у дома от Висшата лига - 2:2. Двубоят бе отложен от есента и се изигра чак сега.

Разочарование определено имаше у футболистите и феновете на "червените дяволи", но и точката е успех с оглед на това, че Юнйтед навакса от 0:2.

Лийдс поведе още преди да са изминали и две минути от началото. Топката бе пратена в предни позиции към Патрик Бамфорд, който продължи към Вилфред Ньонто и италианският нападател се разписа с удар извън наказателното поле.

"Червените дяволи" натиснаха, за да потърсят бързо изравняване, но йоркшърци се бранеха храбро и дочакаха почивката без да допуснат във вратата си.

Лийдс започна ударно и втората част и още в 48-ата минута взе още по-солидна преднина, след като по-скоро опит за центриране на Съмървил се отклони в крака на Рафаел Варан и влетя във вратата зад Давид де Хеа.

Ерик тен Хаг взе мерки и пусна в игра Джейдън Санчо и Факундо Пелистри, а Рашфорд бе преместен в центъра на атаката. Само няколко минути по-късно това действие даде резултат и след добро центриране на Далот, Рашфорд намали изоставането на домакините със страхотен гол с глава в 62-рата минута.

"Олд Трафорд" избухна отново десетина минути по-късно чрез Джейдън Санчо. Домакините опитаха всичко за пълен обрат, но Лийдс удържа.

През уикенда двата тима се срещат отново, но на "Елънд роуд".