Масово меле и свалени шорти на лудото дерби Звезда - Партизан (видео)

Цървена звезда оформи дубъл в Сърбия и хвърли в екстаз навиячите си. След като спечелиха убедително първенството, "звездашите" вдигнаха и Купата. А колко сладка беше тя - победа над вечния враг Партизан на "Мала Маракана" след дузпи.

След 120 минути игра двата тима не си вкараха гол, а при ударите от бялата точка Звезда спечели с 4:3.

Но след като резултатът стана 3:3 дербито бе прекъснато заради масово спречкване.

Никола Кръстович отбеляза, след което тръгна агресивно към вратаря на Партизан Владимир Стойкович и започна да го ругае. Ветеранът не издържа на провокацията и държейки топката я навря в лицето на съперника.

Цялата ситуация предизвика масово меле, като не само 22-мата на терена, но резервите и хора от двата щаба се включиха, като страстите не се укротиха около 10 минути.

А след последната дузпа - победната за 4:3 - отново стана напечено. "Звездашите" се втурнаха към вратата да празнуват, а с наведена глава Стойкович, който между другото е бивш играч на Звезда, се насочи към тунела. В този момент Марко Гобелич, който също тичаше към наказателното поле, размисли и отиде пред него, след което събу шортите си.

Стойкович успя да се сдържи и да игнорира това, след което Гобелич бе дръпнат от човек от щаба на Цървена звезда.

Цялата ситуация бе видяна от един от асистентите на главния рефер, както и от делегата на дербито.

Това бе първи успех в турнира за Звезда от 9 години насам, а пък Партизан, който бе в серия от 4 поредни спечелени Купи, загуби втори пореден финал след изпълнение за дузпи. Преди година обаче поражението дойде от Войводина Нови Сад.