Майнц разяри Байерн през първото, а през второто получи пет

Майнц разяри Байерн през първото, а през второто получи пет Снимка: Getty Images

Байерн Мюнхен се върна на върха в Бундеслигата след разгромен успех с 5:2 над Майнц като домакин. Европейският шампион губеше с 0:2 на полувремето, но през второто посече съперника с пет безответни попадения. С две се отличи суперзвездата в нападението на баварците Роберт Левандовски.

Победителят в Шампионската лига изигра безлични първи 45 минути, в които инкасира два гола, дело на Йонатан Буркарт (32") и Александер Хак (44"). В началните минути на второто полувреме гостите удариха и две греди, но не бяха в състояние да спрат баварската машина. В 50-ата Йошуа Кимих намали на 1:2, а след още пет Льорой Сане изравни. Никлас Зюле донесе обрата в 70-ата, а Роберт Левандовски покачи на 4:2 в 76-ата от дузпа. В 83-тата полякът беше точен още веднъж.

В следващия кръг Байерн гостува на Борусия Мьонхенгладбах. Шампионите са с 33 точки, а втория РБ Лайпциг има 31.