Мбапе се завърна в ПСЖ с гол, който обаче не стигна за победа

Килиан Мбапе влезе като резерва за ПСЖ и 10-ина минути по-късно се разписа при гостуването на Тулуза от втория кръг на Лига 1. Голът му обаче не бе достатъчен за победата и двата отбора взеха по точка след равенство 1:1.

То е второ за Пари Сен Жермен след 0:0 на старта на кампанията у дома срещу Лориен.

И двете попадения на "Стад дьо Тулуза" паднаха от дузпи.

След нулево първо полувреме Мбапе се появи на терена в 51-вата минута и тандемът му с Усман Дембеле започнаха да тормозят съперника.

Само след десетина минути Мбапе спечели дузпа, за отсъждането на която се наложи намесата на ВАР. Нападателят сам изпълни изстреля от бялата точка и не сгреши - 1:0, като минутата беше 62-ра.

Тулуза обаче не се предаде и на свой ред стигна до дузпа. Тя стана факт, след като Хакими неволно застъпа Абухлал, събувайки обувката му. Реферът веднага посочи бялата точка, а въпросният Абухлал хладнокръвно реализира за 1:1 в 87-ата минута.