Мечтата на Роналдо угасна след дузпи и драма

Кристиано Роналдо се прости с една от големите си цели през сезона, а именно да спечели Шампионската лига на Азия, след като в кариерата си завоюва пет клубни континентални трофея в Европа.

Роналдо и неговият Ал Насър отпаднаха на фазата на четвъртфиналите, губейки от Ал Аин от ОАЕ след изпълнение на дузпи.

Ал Насър спечели с 4:3 след 120 минути футбол, преди да загуби с 1:3 при изпълнението на дузпите.

Истинско разочарование за Роналдо, който вкара наказателен удар в заключителните секунди на продълженията. След това португалската суперзвезда вкара и своя удар при изпълнението на дузпи, но нито един от останалите му съотборници не успя да го стори.

Отборът на Ал Аин, в който треньор е аржентинската легенда Ернан Креспо, бе спечелил първата среща с 1:0, но след 90 игрови минути Роналдо и копмания взеха реванша с 3:2.

А Ал Аин водеше с 2:0 след 45 минути игра и задачата на Ал Насър изглеждаше невъзможна. Саудитците обаче сътвориха истински подвих и в рамките на по-малко от 30 игрови минути, успяха да осъществят пълен обрат и да пратят мача в продължения.

Там Ал Аин отново взе преднина в общи резултат с гол на Султан, а вече Ал Насър бе и с човек по-малко на терена.

Драмата настъпи две минути преди края, когато Ал Насър получи дузпа и Кристиано Роналдо се разписа, за да прати сблъсъка в изпълнение на дузпи.

По този начин португалецът се реваншира пред своите съотборници за пропуска на празна врата, който направи минути по-рано.

Но дузпите бяха истински кошмар за Ал Насър, защото Кристиано Роналдо вкара своето изпълнение, докато останалите чуждестранни звезди в лицето на Марсело Брозович, Алекс Телес и Отавио пропуснаха.

Играчите на Ал Аин пък бяха безгрешни и по този начин продължиха към полуфиналите на надпреварата, където ще играят срещу друг саудитски тим. Това ще е един измежду Ал Хилал и Ал Етихад.