Меси асистира и бележи, Брейтуейт се отпуши, Суарес се завърна

Меси асистира и бележи, Брейтуейт се отпуши, Суарес се завърна Снимка: Getty Images

Барселона рестартира отлично участието си в испанското първенство с победа с 4:0 като гост на Майорка.

Без да покажат пълните си възможности, каталунците взеха своето от мача, вкараха две попадения още през първата част, а след почивката за тях се завърна Луис Суарес, който не беше играл от пет месеца заради контузия.

Артуро Видал се възползва от центриране и с глава откри резултата още в 2-рата минута.

В 37-ата Мартин Брейтуейт отбеляза дебютния си гол за клубаq след като Меси му свали топката с глава и той завърши неспасяемо под гредата.

После малко след подновяването на играта се стигна до куриозна случка и на терена нахлу фен с екип на Аржентина и №10 на гърба си. Ситуацията нямаше да е толкова озадачаваща, ако мачът не се играеше при закрити врата.

В 79-ата минута Меси изведе Жорди Алба на ръба на засадата и левият бек завърши спокойно в близкия ъгъл за 3:0.

В заключителните секунди се разписа и Меси, за да оформи крайния резултат.

Майорка имаше добри периоди в мача и на няколко пъти Тер Щеген трябваше да спасява вратата си, но домакините така и не успяха да върнат интригата.

С победата Барса се откъсва с 5 т. на върха в класирането пред втория Реал Мадрид, който днес посреща Ейбар.