Меси изравни рекорда на Шави с пореден феноменален мач

Меси изравни рекорда на Шави с пореден феноменален мач Снимка: Getty Images

Барселона победи Уеска с 4:1 у дома в поредния феноменален мач на Лионел Меси в Ла Лига.

Звездата записа два гола и асистенция за убедителния успех, след който каталунците се намират на 4 т. от върха в класирането.

Меси откри в 13-ата минута с невероятен удар в горния десен ъгъл, при който му помогна и гредата.

Барса създаде още положения, но гредите спряха Де Йонг и Алба преди Антоан Гризман на свой ред да отправи неспасяем шут в ъгъла и да покачи на 2:0.

В последната секунда на първата част Уеска направи контраатака и се стигна до странна дузпа, след като вратарят Тер Щеген протегна ръка към Рафа Мир, докато нападателят вече се беше разминал с топката.

Самият Мир отбеляза от 11-те метра и запази интригата за втората част.

Още в 53-ата минута обаче Меси асистира, а Оскар Мингеса се разписа за 3:1.

В края на срещата Лео оформи крайния резултат в своя мач №767 за Барса.

Аржентинецът изравни Шави Ернандес по мачове за отбора и съвсем скоро ще се превърне в едноличен лидер и по този показател.

В класирането Барселона е на второ място, на 4 т. зад лидера Атлетико Мадрид и на 2 пред третия Реал.