Меси, Неймар и Мбапе вкараха за ПСЖ

Френският шампион Пари Сен Жермен разби японския Гамба Осака с 6:2 в последната си контрола по време на турнето на отбора в Япония. В предишните мачове шампионът на Франция бе победил Кавазаки Фронтале с 2:1 и Урава Ред Даймъндс с 3:0. Срещу Гамба се разписаха и трите суперзвезди на парижани в нападение - Мбаме, Меси и Неймар.

Испанският нападетел Пабло Сарабия започна в атака, редом до Лионел Меси и Неймар, и именно той откри резултата в 28-ата минута. Неймар направи 2:0 от дузпа в 32-рата минута. До края на първата част бяха точно още Нуно Мендес и Меси. Неймар вкара петия гол в 59-ата минута след асистенция на Меси.

Килиан Мбапе е наказан за мача с Нант за трофея на шампионите, който ще се състои в неделя в Тел Авив, и поради тази причина той бе резерва и влезе в игра в последния половин час. Точно той вкара шестия гол за ПСЖ от дузпа в 86-ата минута.

Мачът се игра пред 38 000 зрители на стадион "Панасоник", а попаденията за домакините бяха дело на Кейсуке Курокава и Хирото Ямами.