Меси се завърна с гол, Барса обърна съперник от Сегунда

Меси се завърна с гол, Барса обърна съперник от Сегунда Снимка: Getty Images

Барселона спечели с 2:1 гостуването на Райо Валекано и елиминира втородивизионния съперник на 1/8-финалите от Купата на Испания.

Наложи се каталунците да правят пълен обрат, но те се справиха със задачата, а завърналият се след наказание Лионел Меси се отчете с гол в срещата.

След първата част Барса заслужаваше да води, но намесите на вратаря на домакините и на два пъти гредите запазиха нулевото равенство.

Райо откри в 63-ата минута чрез Франсиско Гарсия, но само шест минути по-късно Меси изравни след асистенция на Гризман.

10 минути преди края Франки де Йонг донесе победата след страхотна асистенция на Жорди Алба отляво.