Меси спести нов срам на Барселона

Меси спести нов срам на Барселона Снимка: Getty Images

Барселона за пореден път се представи неубедително, но стигна до важен успех с 1:0 над Леванте на "Камп Ноу".

Така каталунците взеха важни три точки в Ла Лига и се изкачиха в класирането благодарение на късен гол на капитана Лионел Меси.

Играчите на Роналд Куман надиграха съперника, особено през второто полувреме, но головите им положения не бяха много и попадение така и не падаше.

В 76-ата минута обаче Меси беше изведен от Де Йонг зад защитата и стреля неспасяемо в далечния ъгъл за победното 1:0.

Барселона се върна към победите след две поредни загуби и вече е на осмо място в таблицата със 17 т.

Изоставането от лидерите Реал Сосиедад и Атлетико Мадрид е 9 т., но Сосиедад е изиграл и два мача повече.