Мейсън Грийнууд с нов гол, спаси Марсилия

Мейсън Грийнууд с нов гол, спаси Марсилия Снимка: Getty Images

Мейсън Грийнууд спаси Олимпик Марсилия от загубата при домакинството си на Реймс в последния мач от втория кръг на Лига 1 във Франция.

Привлеченият от Манчестър Юнайтед срещу 26 милиона евро нападател се разписа в 71-вата минута, оформяйки крайното 2:2.

ОМ поведе с гол на Амин Харит през първата част, но в началото на втората Реймс се възползва от грешки в защитата на противника и обърна с два бързи гола на Яя Кадер Фофана и Серхио Акиеме.

След това дойде попадението на Грийнууд, което бе трето за него в първите два мача от сезона.

Старши треньорът Роберто Де Дзерби обяви, че не е доволен от представянето на отбора си и се извини на феновете за неубедителната игра в първото си домакинство на "Велодром" за кампанията.

Междувременно Грийнууд се превърна в първия футболист на Марсилия, отбелязал три гола в първите два кръга на Лига 1 от Димитри Пайе през 2013 година.