Милан и Интер с победи, "росонерите" отново на върха

Интер и Милан записаха победи в петъчните двубои в Серия "А". "Нерадзурите" излязоха начело за около два часа след победа над Специя с 3:1 като гост. След това пък Милан записа 2:0 над Дженоа на "Меаца" и отново е с две точки пред градския си съперник, но и с мач повече.

Марсело Брозович, Лаутаро Мартинес и Алексис Санчес бяха точни за "нерадзурите", а домакините вкараха в последните минути чрез Джулио Маджоре между попадения на южноамериканците.

В 31-вата минута Марсело Брозович даде аванс на Интер в резултата. Заелият позицията в противниковото наказателно поле защитник Данило Д'Амброзио с хубав пас с глава подаде на връхлитащия Брозович и хърватският халф с безпощаден шут от въздуха с левия крак опъна мрежата зад безпомощния вратар Проведел.

Вторият гол падна в 73-тата минута. Иван Перишич показа техника и прецизност, центрирайки към Мартинес отляво, а аржентинецът с брилянтно докосване отклони топката така, че тя да стане достатъчно трудна за спасяване и да се оплете в мрежата.

До края домакините върнаха едно попадение чрез Маджоре, а в добавеното време Алексис Санчес фиксира крайното 1:3.

Минути след края на мача в Специя започна двубоят на Милан срещу Дженоа.

"Росонерите" поведоха с пърия си шут в мача. В 11-ата минута Калюлю центрира по перфектен начин към Леао, който със своето воле сложи край на головата суша на тима.

Месиас в 87-ата минута фиксира крайното 2:0. Съдията Даниеле Кифи се консултира с ВАР, преди да зачете попадението, тъй като останаха съмнения за нарушение при изграждането на атаката.