Милан отърва кожата в дербито с Юве

Милан отърва кожата в дербито с Юве Снимка: Getty Images

Въпреки многото положения пред вратата на Марко Спортиело, който бе предпочетен на вратата на Милан пред Майк Менян, получил оплаквания на загрявката, "росонерите" успяха да си тръгнат с точка от "Ювентус Стейдиъм" след равенство 0:0.

Дербито предложи сериозна скука на зрителите, а Спортиело се превърна в герой за гостите. Гостите пък си тръгват от Торино без точен удар.

Домакините имаха сериозно преимущество през целия двубой, но Милан успя да се измъкне сух от ситуацията и да спечели точка, с която запази разликата от пет пред Юве.

В началото на втората част Спортиело направи сттрахотно двойно спасяване след удар на Костич и добавка от няколко метра на Данило.

Най-сериозното положение за "бианконерите" дойде пет минути преди края на редовното време. Спортиело изпусна една лека топка, след няколко рикошета тя попадна у Рабио, който от три-четири метра успя да уцели върналия се на гол линията Тиау, който предотврати чист гол.

С равенството Милан остава втори със 70 точки, на пет пред третия Юве.