Милан продължава да мечтае след нова победа в Калчото

Милан продължава да мечтае за титлата в Серия "А" след победа над Емполи с 1:0 у дома в двубой от 29-ия кръг. Ако "росонерите" достигнат до скудетото, то би било първо за тях от 2011 г.

Милан дръпна временно с пет точки на градския си съперник Интер, който е втори.

В неделя "нерадзурите" гостуват на бойкия тим на Торино. При победа ще са на две точки от Милан и с мач по-малко. В настоящия момент тимът на Симоне Индзаги е с два двубоя по-малко.

Иначе "росонерите" решиха мача с Емполи още преди средата на първата част, когато падна и единственото попадение.

Оливие Жиру изпълни пряк свободен удар, след който топката се отби в стената от играчи. Пиер Калулу се оказа най-съобразителен и с далечен шут по земята преодоля стража на тосканците Викарио.

Жиру имаше няколко възможности да удвои преди почивката, но френският голмайстор не успя да го стори.

През втората част положенията не бяха много и Милан удържа аванса си.

Следващата седмица "росонерите" гостуват на заплашения от изпадане Каляри.