Милан се отдалечи от върха, преднината на Наполи става значителна

Милан се отдалечи от върха, преднината на Наполи става значителна Снимка: Getty Images

Действащият шампион на Италия Милан се отдалечи от върха в класирането, след като не успя да спечели гостуването на опашкаря Кремонезе.

"Росонерите" завършиха 0:0 със съперника, който все още няма нито една победа от началото на сезона, и загубиха две точки след куп пропуски.

Още през първата част Дивок Ориги, Брахим Диас, Жуниор Месиас и Малик Тиау се изредиха да пропускат, а след почивката гол на Ориги беше отменен заради засада.

Вратарят Марко Карнезеки пък стана герой за домакините с поредица от спасявания.

В добавеното време Милан поиска дузпа за поваляне срещу Месиас, но ВАР не видя нищо нередно.

По-рано днес лидерът в класирането Наполи постигна десетата си поредна победа в първенството, като надделя с 2:0 у дома над Емполи.

Ървинг Лосано от дузпа и Пьотр Жиелински отбелязаха попаденията след почивката, с които неаполитанците постигнаха целта си и вече водят с 8 т. пред втория Милан.

Наполи води с 38 пункта пред "росонерите" с 30 и Лацио и Аталанта с по 27.