Милан започна защитата на титлата си със зрелище

Милан започна похода си към второ поредно скудето с 4:2 над Удинезе на "Джузепе Меаца" в първия кръг на Серия "А". Рориго Бекао от състава на гостите отбеляза първия гол в първенството за кампанията, откривайки резултата още във втората минута.

Тео Ернандес обаче изравни за "росонерите" от дузпа в 12-ата минута, а три по-късно Анте Ребич направи обрата пълен.

В добавеното време на първата част Адам Мазина възстанови равенството, разписвайки се за "фриуланите".

Домакините отново поведоха със самия старт на второто полувреме, когато Браим Диас беше точен, а в 68-ата минута Ребич отбеляза втория си гол за вечерта. Срещата се игра пред над 70 хиляди зрители.