Много голове, червени картони и без победител между Бока и Ривър (видео)

Много голове, червени картони и без победител между Бока и Ривър (видео) Снимка: Getty Images

Аржентинската класика Бока Хуниорс и Ривър Плейт се завърна след повече от година. Двубоят от шампионския поток за купата "Диего Армандо Марадона" завърши 2:2 на "Бомбонера".

Кръг преди края на груповата фаза Бока Хуниорс и Ривър Плейт имат по осем точки, но "генуезците" са с предимство от един гол в головата-разлика. Шампионът на Аржентина гостува на Архентинос Хуниорс, а "милионерите" приемат Индепендиенте на техния стадион, където домакинстват докато "Монументал" е в ремонт.

Регламентът на турнира праща първия от двете групи на финал за купата "Диего Армандо Марадона". В група "В" Банфийлд е лидер с девет точки.

Преди това обаче в Буенос Айрес през седмицата гостуват Сантос и Палмейрас в полуфинали за Копа Либертадорес.

Рамон Абила даде аванс на "синьо-жълтите" в 10-ата минута, но след червения картон на Кампусано в 58-ата минута, "милионерите" стигнаха до светкавичен обрат в рамките на 180 секунди. Първо резервата Джироти изравни с глава в 74-тата минута, а три по-късно Боре даде преднината на "червено-белите", след като също се разписа с глава. Ветеранът Енцо Перес обаче беше изгонен секунди по-късно и двата тима останаха с 10 души.

Опитният Карлос Тевес, който влезе от резервната скамейка, бе в основата за равенството. Бившият национал на Аржентина проби и изведе майсторски Вила, който технично прехвърли Армани за 2:2 в 85-ата минута, което се оказа и крайният резултат.

Това бе първото дерби от 22 октомври 2019 година.