Могъщ Ибра донесе триумфа на Милан в дербито

Могъщ Ибра донесе триумфа на Милан в дербито Снимка: Getty Images

С два гола на Златан Ибрахимович Милан удари с 2:1 Интер в дербито на Милано от четвъртия кръг на Серия А.

39-годишният Златан вкара два ранни гола в срещата, които се оказаха достатъчни за успеха и така великолепната серия на "росонерите" през 2020 г. продължава.

Шведът откри в 13-ата минута, когато изпълни дузпа и първият му удар беше спасен от Ханданович, но топката се върна в него и той не сгреши при добавката.

Три минути по-късно Ибрахимович засече перфектно центриране на Леао отляво за 2:0.

Ромелу Лукаку върна Интер в мача в 29-ата минута, но до края тимът на Антонио Конте не успя да намери ритъма си и постигне поне частичен обрат.

Интер направи няколко пропуска, като последният от тях беше на Лукаку във финалната секунда преди края.

Милан е лидер в класирането с пълен актив от 12 точки и сложи край на поредицата от 4 поредни поражения срещу Интер.