Моуриньо обвини съдия в пристрастия: Няма да казвам, че е от Торино и е фен на Юве... Снимка: Getty Images

Жозе Моуриньо обвини четвъртия съдия в пристрастия към Ювентус. Рома загуби с 1:2 от последния Кремонезе, а Специалния бе изгонен по подсказка именно от четвъртия арбитър.

"Вълците" допуснаха изненадваща загуба от последния в Серия "А", за който това бе първа победа през сезона, благодарение на която се оттласна от дъното, където вече е Сампдория.

Франк Тсаджут в 17-ата и Даниел Чофани от дузпа в 83-тата вкараха за домакините, а за Рома се разписа Лео Спинацола в 71-вата.

Загубата остави Рома на петата позиция, на точка зад четвъртия Рома. Изгонването пък означава, че Моуриньо няма да може да ръководи отбора си в предстоящото дерби с Ювентус на "Олимпико" на 5 март.

Според Специалния именно заради това е бил и изгонен.

"Не съм луд. (Марко) Пичини (главният съдия - б.а.) ме изгони, защото четвъртият (Марко Сера - б.а.) му каза така. Но не му стиска да повтори това, което ми каза и което предизвика реакцията ми. Не искам да казвам, че Сера е от Торино и ме изгони заради предстоящия мач с Ювентус... - коментира бесният Моуриньо. -

За първи път в кариерата ми съдия ми говори по толкова несправедлив начин. Преди време Пичини бе четвърти съдия на друг мач, в който ме изгониха, но тогава се извиних на съдията, защото проявих неуважение към него. Този път влязох в съдийската стая и помолих четвъртия за честност. Но явно Сера имаше проблеми с паметта и бе забравил какво се бе случило."

Това е третият случай, в който Моуриньо е гонен от началото на сезона.