Неочакван герой класира Сити напред за сметка на Арсенал

Манчестър Сити взе психологическо предимство над Арсенал преди битките с "топчиите" във Висшта лига, елиминирайки лондончани от турнира за ФА къп на 1/16-финалите. "Гражданите" спечелиха минимално с 1:0 на свой терен, а героят за тях бе неочакван - бранителят Нейтън Аке.

Двубоят бе много интересен не само заради това, че изправи един срещу друг лидерите в Премиършип, но и заради мениджърския сблъсък между Пеп Гуардиола и бившия му помощник Микел Артета. В крайна сметка тактическата битка бе спечелена от първия, въпреки че Артета бе подготвил отлично тима си за големия мач.

Първото полувреме беше по-тихо, въпреки че и двата отбора имаха своите шансове. Томиясу и Тросар можеха да се разпишат за гостите, а Холанд и Де Бройне заплашиха вратата на лондончани. В крайна сметка до гол преди почивката не се стигна, а развръзката настъпи след паузата.

Малко преди да измине един час игра Пеп Гуардиола пусна Хулиан Алварес на мястото на Рияд Марез и световният шампион с Аржентина остави своя отпечатък върху дербито.

Няколко минути след влизането си Алварес отправи далечен удар, който срещна гредата.

Джак Грийлиш овладя топката и хладнокръвно я задържа, докато намери пролука да я плъзне към заходилия зад гърба му Аке.

Бранителят не се поколеба и с прецизен удар до лявата греда на Мат Търнър матира вратаря на "топчиите".

Арсенал се хвърли да изравнява и успя да внесе напрежение в отбраната на домакините за няколко минути, но Сити се окопити и удържа победата.

Големите битки между двата отбора обаче тепърва предстоят. Арсенал води с пет точки на "гражданите" на върха във Висшата лига и е с мач в запас спрямо тима на Пеп Гуардиола.

Арсенал и Сити се срещат отново след 20-ина дни - на 15 февруари, - а мачът е на "Емиратс" в Северен Лондон.