Неочаквана загуба отложи титлата на Байерн

Неочаквана загуба отложи титлата на Байерн Снимка: Getty Images

Байерн Мюнхен пропусна да се поздрави с титлата на Германия, след като загуби с 1:2 гостуването на Майнц в 31-вия кръг на Бундеслигата.

При победа баварците щяха да си гарантират поредния шампионски трофей три кръга преди края на първенството, но изиграха доста слаб мач и празненствата при тях се отлагат.

Домакините дръпнаха с 2:0 с голове през първата част на Йонатан Буркхард (3') и Робин Куайсон (37').

Едва в 95-ата минута Роберт Левандовски върна един гол за Байерн, но за повече не остана време.

Тимът на Ханзи Хлик продължава да води в класирането със 71 т.

Разликата пред втория РБ Лайпциг остава 10 пункта и ако в неделя "червените бикове" не вземат поне точка при домакинството си на Щутгарт, Байерн ще отваря шампанското още в този кръг.

В противен случай хегемонът в германския футбол ще може да си осигури трофея след две седмици, на 8 май срещу Борусия Мьонхенгладбах.