Невероятна драма между Рома и Юве със 7 гола и супер обрат

Невероятна драма между Рома и Юве със 7 гола и супер обрат Снимка: Getty Images

Ювентус удари Рома с 4:3 в един от най-атрактивните и драматични мачове през този сезон в Серия "А".

На "Олимпико" зрителите видяха страхотна драма и невероятен обрат от страна на Юве, който 20 минути преди края изоставаше с 1:3.

Накрая "бианконерите" пък завършиха с човек по-малко, но домакините не успяха да се възползват от дузпата в своя полза и да стигнат поне до равенството.

Тами Ейбрахам изведе Рома напред в 11-тата минута, но не след дълго Пауло Дибала изравни.

Големите събития останаха за втората част, която започна с два гола във вратата на Войчех Шчезни в рамките на 5 минути.

Първо Хенрик Мхитарян се разписа след рикошет в Де Лихт, а после Лоренцо Пелегрини изпълни по неспасяем начин пряк свободен удар за 3:1.

После обаче дойдоха минутите на Юве.

Резервата Алваро Мората центрира в 70-ата минута и Мануел Локатели намали с глава.

След две минути Деян Кулушевски изравни с удар от границата на наказателното поле, а после Смолинг не успя да изчисти една топка и Де Шилио се възползва, за да изведе Ювентус напред.

8 минути преди края Рома получи дузпа, а Де Лихт беше изгонен с втори жълт картон.

Пелегрини обаче стреля зле от бялата точка и Шчезни спаси удара му, а "Старата госпожа" взе много важни три точки.

В класирането Юве е пети с 38 т. и изостава с три от четвъртия Аталанта, който обаче има и мач по-малко.