Неймар изпревари Феномена по голове за "селесао", следващият ще е Пеле

Нападателят на Пари Сен Жермен Неймар се отличи с хеттрик при победата на Бразилия с 4:2 като гост на Перу в двубой от квалификациите за Мондиал 2022. Две от попаденията на суперзвездата бяха от дузпи, а Неймар изпревари по голове за националния тим Роналдо-Феномена.

Той излезе на второ място във вечната ранглиста на стрелците на "златистите" с 64 попадения, а пред него е само Пеле със 77. Неймар обаче е само на 28 и е въпрос на време да счупи и рекорда на Краля.

С успеха Бразилия събра пълен актив от 6 точки и дели първата позиция във временното класиране с вечния си съперник Аржентина. Ричарлисон реализира един гол за гостите, с който резултатът стана 2:2 в 64-тата минута.

С втората си дузпа в мача Неймар даде за първи път аванс на бразилците, които преди това на два пъти трябваше да догонват в резултата. Това се случи в 83-тата минута а в следващите няколко преди края на редовното време двама играчи на Перу получиха червени картони.

С двама повече на терена бразилците вкараха и четвърти в добавеното време - отново дело на Неймар, който оформи хеттрик и прибра топката след мача.

Другата велика южноамериканска сила - Аржентина също записа втори успех. "Гаучосите" си тръгнаха с трите точки от Боливия след 2:1. Лаутаро Мартинес и Хоакин Кореа се разписаха за аржентинците.