Неймар: Съжалявам, че не фраснах този задник в лицето

Олимпик Марсилия спечели френската класика срещу Пари Сен Жермен. Възпитаниците на Андре Вилаш-Боаш измъкнаха минимален успех с 1:0 на "Парк де Пренс", като така нанесоха втора поредна загуба на големия си съперник, който остава с нулев актив от началото на сезона до момента.

Това е първа победа за марсилци в дербито от 27 ноември 2011 година насам. Единственият гол в срещата падна в 31-ата минута, а негов автор бе Флориан Товен. След това съперниците си отбелязаха по още едно попадение, но те не бяха зачетени.

Срещата бе изпъстрена от сблъсъци по терена и много слабо съдийство. Тя логично завърши с бой между играчите на двата тима и червени картони за Лейвин Курзава, Леандро Паредес, Дарио Бенедето и Жордан Амави. След разглеждане на ситуацията с ВАР и Неймар видя червения цвят в ръката на арбитъра.

Бразилецът бе главно действащо лице в дербито.

Още преди почивката на терена пламна скандал между него и испанския бранител на Марсилия Алваро Гонсалес. Неймар обвини съперника в расизъм.

По-късно, когато бе изгонен в добавеното време на срещата, на излизане от терена заяви на един от страничните съдии, че е бил обиждан на расистка основа.

Според репортека на Get France Football News Грегоар Марготон, уважаван футболен специалист в страната, точните думи на Алваро са били: "Затваряй си плювалника, мръсна маймуно!"

По-късно Неймар написа в Twitter: "Единственото ми съжаление е, че не франснах този задник в лицето."