Нов голям провал за Байерн

Байерн Мюнхен изигра пореден слаб и загубиха с 1:3 гостуването си на Майнц от 29-ия кръг на Бундеслигата.

Садио Мане откри за мюнхенския гранд в 30-ата минута с първия си гол от октомври, но с попадения през втората част на Людовик Айорк, Леандро Барейро, и Аарон Мартин домакините осъществиха пълен обрат.

Това бе и трета поредна загуба на Байерн при гостуване на Майнц в първенството, след като в предишните два сезона баварците отново отстъпиха с 1:3 и 1:2.

Също така Байерн записа трето поражение във всички турнири в досегашните седем мача на Томас Тухел като треньор на тима. Победите са само две, а равенствата също толкова.

Ако Дортмунд победи Айнтрахт в късния съботен мач, отново ще излезе начело в класирането с една точка пред баварците.