Нова издънка за Байерн. Изгониха резерва на баварците

Нова издънка за Байерн. Изгониха резерва на баварците Снимка: Getty Images

Пропадането на Байерн Мюнхен продължава. Баварците записаха трета поредна загуба, падайки с 2:3 във визитата си на Бохум.

След пораженията от Байер Леверкузен за първенство и от Лацио в Шампионската лига тимът на Томас Тухел трябваше да преживее и унижението да бъде победен и от борещия се за оцеляването си Бохум.

Джамал Мусиала откри в 14-ата минута за гостите след неразбория в отбраната на Бохум след центриране от корнер.

Малко по-късно Хари Кейн пропусна перфектна възможност да вкара втори гол, но останал сам срещу вратаря, стреля над напречната греда.

След това дойде традиционното вече за Бундеслигата прекъсване на мача заради фенските протести и хвърлените тенис топки на терена.

В средата на първата част Мазрауи излезе контузен, превръщайки се в предния футболист на Байерн в лазарета. На негово място влезе Дайо Упамекано, който впоследствие щеше да бъде изгонен.

Веднага след принудителната смяна играта на Байерн рухна. В 38-ата минута Бохум изравни чрез Асано, а точно преди почивката Шолтербек вкара за пълния обрат, засичайки с глава центриране от корнер.

В 76-ата Упамекано фаулира Шолтербек в наказателното поле. Реферът отсъди дузпа и показа жълт картон на френския бранител, който бе втори за него в мача.

Кевин Щьогер не пропусна от бялата точка - 3:1, а Байерн остана да доиграе последния четвърт час от мача с човек по-малко.

В края Хари Кейн вкара втори гол за Байерн, който бе под №25 за него в Бундеслигата от началото на сезона. За повече обаче не остана време и баварците трябваше да се примирят с поредно поражение.

Така Байерн остава с 50 точки на второто място и изостава на цели осем от лидера Леверкузен. Бохум пък събра 25 точки и се изкачи с четири места, за да се намести на 11-ата позиция.