Нова победа за Байерн без напрежение

Байерн Мюнхен записа безпроблемна домакинска победа 2:0 над Волфсбург в двубой от втория кръг на Бундеслигата. Джамал Мусиала и Томас Мюлер осигуриха успеха на баварците.

Двата гола паднаха в рамките на 11 минути - в 33-тата и 44-тата минута.

Мусиала показа страхотните си дрибльорски качества малко след половин час игра. Той се освободи от двама персонални пазачи и прати топката зад отлично пазилия днес вратар Кун Кастеелс.

С това попадение 19-годишният Мусиала стана първият германец, ненавършил 20 години, който вкарва 14 гола в Бундеслигата.

Веднага след това атаките идваха на вълни към вратата на "вълците", които 11 минути по-късно трябваше да се примирят с втори гол. Разписа се Томас Мюлер в своя мач номер 417 в германския елит след подаване на Йозуа Кимих.

Волфсбург, воден от бившия треньор на Байерн Hико Ковач, можеше да инкасира още попадения, но през второто полувреме на два пъти с помощта на системата за съдийска видеопомощ (ВАР) оцеляваха.