Новак записа първата си победа у дома срещу Барса

Новакът в испанския елит Кадис записа първата си победа на своя стадион през шампионата срещу гранда Барселона - 2:1. Поражението е още един притеснителен сигнал в лагера на каталунците, които са на ръба на финансова криза и безброй неизвестности преди изборите за президент на клуба през януари.

Барселона определено не заслужаваше да загуби, но звездите на "блаугранас" пропуснаха много положения особено през второто полувреме.

Кадис пък не само се задържа в горната част на таблицата, а вече е на две точки зад Реал Мадрид, като дължи това си класиране най-вече на 4-те победи от 6 мача на чужд терен, които записа в предходните няколко кръга.

Още в 8-ата минута на мача домакините излязоха напред в резултата. Точен в тяхна полза беше Алваро Хименес. Той се разписа на празна врата, след груба грешка на дошлия от Б-отбора на "блаугранас" Мингеса.

Второто полувреме бе изцяло в полза на Барселона. Каталунците организираха безброй атаки към вратата на новака в елита, но вратарят им или пък в други случаи липсата на спортно щастие, стояха на пътя на Меси и компания.

В 57-ата минута Алба опита остро центриране, но топката се отби в десния крак на Педро Алкала и влетя в мрежата на Ледесма.

Само 5 минути по-късно обаче нова немислима неточност в отбраната на Барса поднесе на тепсия топката пред опитния Алваро Негредо, който с лекота я прати в мрежата за 2:1.

Въпреки тоталния натиск на Барселона до последния сигнал в мача, нова промяна в резултата нямаше и Кадис се поздрави с трите точки.