Нулев Милан на "Меаца"

Нулев Милан на "Меаца" Снимка: Getty Images

Милан завърши наравно 0:0 у дома срещу Емполи в среща от 29-ия кръг в италианското първенство.

Разочароващото представяне на домакините в атака започна с последователни пропуски на Анте Ребич и Тео Ернандес в 13-ата минута, а вратарят Самуеле Перисан се отличи с добри спасявания. Шест минути преди почивката и Алесандро Тонали беше близо до откриване на резултата в полза на шампионите от миналия сезон.

В 60-ата минута намесата на системата за видеоарбитраж отмени дузпа в полза на "росонерите" след игра с ръка в наказателното поле на Тайрън Ебуехи.

Включването в игра на Оливие Жиру и Рафаел Леао вдъхна увереност на Милан, но до попадение във вратата на Емполи не се стигна.

В 89-ата минута Жиру се разписа, но голът беше отменен от видео асистент рефера заради нарушение.

След това равенство Милан заема трето място във временното класиране с 52 точки, докато Емполи е на 14-та позиция с 32 точки.