Нунес и Жота заблестяха за Ливърпул в отсъствието на Салах

Нунес и Жота заблестяха за Ливърпул в отсъствието на Салах Снимка: Getty Images

Ливърпул отново дръпна с 5 т. на върха в класирането след категоричен успех с 4:0 при гостуването на Борнемут.

Голове през второто полувреме на Дарвин Нунес и Диого Жота донесоха ценния успех, а двамата нападатели заблестяха в отсъствието на най-голямата звезда Мохамед Салах.

Преди почивката чистите положения пред вратата на домакините липсваха.

В 49-ата минута обаче резултатът беше открит, след като Жота намери Нунес и той с добре насочен удар по земя в далечния ъгъл реализира.

В 70-ата минута Диого Жота направи 2:0 след отлична комбинация между него, Нунес и Коди Гакпо, а 9 минути по-късно окончателно реши двубоя с трето попадение.

В добавеното време Нунес отбеляза отново, като засече от трудна позиция центриране отдясно на Джо Гомес.

В класирането Ливърпул води с 48 т., а Манчестър Сити, Арсенал и Астън Вила имат по 43.