Обрат за Реал и цели осем точки аванс на върха

Обрат за Реал и цели осем точки аванс на върха Снимка: Getty Images

Реал Мадрид поведе с цели осем точки на върха в Ла Лига след победа с 4:1 над Реал Сосиедад на "Сантяго Бернабеу".

Тимът на Карло Анчелоти стигна до трите точки след обрат, след като гостите откриха резултата още в десетата минута чрез точно изпълнена дузпа от Микел Оярсабал.

Още в края на първата част обаче "кралете" обърнаха резултата. В рамките на само три минути Едуардо Камавинга и Лука Модрич вкараха страхотни голове с изстрели извън наказателното поле и така домакините се оттеглиха на почивка с аванс от 2:1.

Карим Бензема покачи на 3:1 в 76-ата минута с точен удар от бялата точка от дузпа, спечелена от Винисиус, а крайното 4:1 оформи Марко Асенсио 180 секунди по-късно.

Победата е трета поредна за Реал и ще даде допълнителна мотивация на "кралете" преди реванша от осминафиналите от Шампионската лига с Пари Сен Жермен. Възпитаниците на Анчелоти загубиха първия мач на "Парк де Пренс с 0:1 след късен гол на Килиан Мбапе, но ще имат шанс за поправителен на "Бернабеу" в сряда вечер.

Междувременно Реал Сосиедад остава шести с актив от 44 точки.