Обрат запази перфектния актив на Арсенал в Премиър лийг

Обрат запази перфектния актив на Арсенал в Премиър лийг Снимка: Getty Images

Арсенал продължава да върви перфектно от началото на сезона във Висшата лига и записа четвърта поредна победа след трудно 2:1 над Фулъм.

"Артилеристите" трябваше да правят пълен обрат срещу новака в елита, а победният им гол дойде 4 минути преди края на редовното време, но те си свършиха работата и се завърнаха еднолично начело в класирането.

Александър Митрович откри резултата за гостите в 56-ата минута след гаф на Габриел Магаляеш, който загуби топката в своето наказателно поле.

Само 8 минути по-късно обаче Мартин Йодегор засече едно подаване, помогна му и рикошет, а топката влезе във вратата за 1:1.

Последваха пропуски и за двата тима, но всичко беше решено от Габриел, който се превърна от грешник в герой.

В 86-ата минута защитникът вкара отблизо след разбъркване при корнер и поредица от карамболи.

Така Арсенал събра пълен актив от 12 т. след първите четири кръга и води в таблицата с две точки пред Манчестър Сити и Брайтън.