Опълченците на Юнайтед го добутаха до 0:0 на "Анфийлд"

Опълченците на Юнайтед го добутаха до 0:0 на "Анфийлд" Снимка: Getty Images

Ливърпул пропусна да накаже разклатения Манчестър Юнайтед и да се завърне на първата позиция в класирането на Висшата лига след равенство 0:0 на "Анфийлд".

По-рано през деня и Арсенал, и Астън Вила спечелиха своите мачове и така първите три отбора са събрани в рамките на само една точка.

Юнайтед пък завърши мача в намален състав, след като Майкъл Оливър се престара и за секунди показа два жълти картона за реакция на Диого Далот.

Натискът на "червените" започна още от първата секунда. Домакините натикаха съперника във и около наказателното му поле, но трудно стигаха до чисти положения пред Андре Онана.

Първото по-сериозно спасяване на котдивоареца дойде в 28-ата минута, когато Ван Дайк стреля с глава след центриране от корнер, но право в центъра на вратата.

През втората част Ливърпул вдигна още оборотите, но отново отбраната на Юнайтед бе твърде сгъстена пред вратата.

Александър-Арнолд бе близо до гола в 66-ата, но ударът му от дъгата мина на сантиметри покрай гредата.

"Червените дяволи" стигнаха до първото си и единствено истинско положение секунди по-късно. Хойлунд бе изведен на добра позиция, но от малък ъгъл стреля право в тялото на Алисон.

До края на срещата Онана направи още няколко рутинни спасявания, като най-важното му бе след един диагонален шут на Салах.

Минути преди края Ливърпул имаше сериозни претенции за дузпа за игра с ръка на Люл Шоу, но Майкъл Оливър реши да не показва бялата точка, след като докосването до ръката дойде след рикошет в тялото на бранителя.

В края Далот бе изгонен след два бързи жълти картона заради реакцията му, след като Майкъл Оливър обърка едно отсъждане за тъч и го даде за Ливърпул, вместо за Юнайтед. По-рано в мача реферът не се показа толкова смел, за да вдигне втори жълт за реакция на Дарвин Нунес, който иронично ръкопляска, след като получи картон.

Така Ливърпул вече е втори в класирането с равни точки с Вила - по 38, и на една зад лидера Арсенал, който по-рано днес победи Брайтън с 2:0, за да излезе начело.