Още една драма! Арсенал победи инфарктно в нов голов трилър от Висшата лига

Още една драма! Арсенал победи инфарктно в нов голов трилър от Висшата лига Снимка: Getty Images

Лидерът в Англия Арсенал спечели инфарктно срещу новака Лутън Таун с 4:3 в гостуването си от междинния кръг на Висшата лига.

Мачът беше поредният голов трилър в Премиър лийг напоследък и беше решен от победен гол на Деклан Райс в 97-ата минута.

Преди това Габриел Мартинели изведе Арсенал напред в 20-ата минута след бързо изпълнение на тъч.

Пет минути по-късно домакините изравниха с гол на Ошо с глава след ъглов удар.

В края на полувремето Габриел Жезус направи 2:1 за "артилеристите", също с глава.

Скоро след почивката обаче Лутън отбеляза втори идентичен гол с глава след корнер, като този път негов автор беше Илайджа Адебайо.

В 57-ата минута "шапкарите" направиха обрата пълен и Рос Баркли се разписа за 3:2, но почти веднага Кай Хаверц изравни.

Финалният натиск на Арсенал оставаше безплоден до последните секунди на продължението, когато Йодегор центрира и Райс отлично насочи с глава в далечния ъгъл за победното 4:3.

С поредната си победа "топчиите" събраха 34 т. на върха в класирането.

Следват Ливърпул с 31 и Манчестър Сити с 30 преди изиграването на техните мачове от кръга.