Ощети ли съдията Ейбрахам и Рома, като отсъди дузпа в тяхна полза? (видео)

Ощети ли съдията Ейбрахам и Рома, като отсъди дузпа в тяхна полза? (видео) Снимка: Getty Images

Изключително любопитна ситуация се разигра в неделното дерби между Ювентус и Рома. "Старата госпожа" спечели с минималното 1:0, но гостите от Рим можеха да си тръгнат и с точката.

Странният гол на Мойзе Кийн донесе трите точки за домакините, въпреки че "вълците" имаха шанс да изравнят.

Малко преди почивката гол на Тами Ейбрахам не беше зачетен, тъй като секунда преди топката да влезе във вратата съдията Даниеле Орсато наду свирката и отсъди дузпа.

Самият Ейбрахам претендираше за нарушение срещу него, след което и Войчек Шчесни събори Хенрик Мхитарян в наказателното поле, когато дойде и съдийският сигнал.

Голът на Ейбрахам не бе зачетен, а с изпълнението на 11-метровия наказателен удар се нагърби Жордан Верету, но пропусна. Шчесни се реваншира и отрази ниския му удар, с което запази и успеха на Юве.

Според някои реферът е показал бялата точка, защото Мхитарян е играл с ръка, преди топката да стигне до Ейбрахам.

Победата бе четвърта поред в Серия "А" и общо шеста във всички състезания за тима на Макс Алегри. Юве вече е седми в класирането, само на точка зад четвъртия Рома, но и на цели десет зад временния лидер Наполи.