Отново безгрешен Ливърпул на пълния "Анфийлд"

Ливърпул игра пред пълен "Анфийлд" за първи път от март миналата година и "червените" зарадваха верните си фенове - 2:0 над Бърнли във втория кръг на Висшата лига. Диого Жота и Садио Мане бяха точни за мърсисайдци съответно през първото и второто полувреме, а попадение на Мохамед Салах бе отменено през първата част.

Ливърпул все още не е допуснал гол във вратата си, след като на старта на новия сезон записа класически успех с 3:0 над новака Норич.

Ливърпул излезе напред в резултата в 18-ата минута, след като Цимикас центрира много прецизно към Жота, който се промъкна между Мий и Тарковски и засече с глава, разписвайки се във втори пореден мач.

В 26-ата минута мърсисайдци отбелязаха втори гол. Елиът изведе с чудесно подаване Салах, който стреля точно в далечния ъгъл. След намесата на ВАР обаче попадението бе отменено заради тънка засада на египтянина.

В началото на второто полувреме бе отменен и гол на Бърнли заради офсайд.

В 68-ата минута Ливърпул стигна до втори гол. Ван Дайк започна всичко с перфектен 50-метров пас, с който намери Елиът. Младеокът овладя много добре на гърди и продължи към Александър-Арнолд. Десният бек продължи с едно докосване към Мане, който завърши атаката по перфектен начин.

До края домакините имаха още шансове, но ново попадение не падна.