Отново плачевен Юнайтед - неадекватен съдия и тежка загуба на "Олд Трафорд"

Отново плачевен Юнайтед - неадекватен съдия и тежка загуба на "Олд Трафорд" Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед изигра поредния си плачевен двубой, губейки с 3:0 от Тотнъм на "Олд Трафорд".

"Червените дяволи" играха цяло второ полувреме с човек по-малко, след като Бруно Фернандеш бе изгонен с безумен директен червен картон в 42-рата минута.

Тимът на Ерик тен Хаг няма победа вече три мача във всички турнири и остава във втората половина на класирането във Висшата лига.

"Шпорите" удариха на два пъти в началото на двете полувремена, като и при двата случая отбраната на домакините изглеждаше потресаващо.

Тотнъм поведе в третата минута с гол на Бренан Джонсън. Мики ван де Веен открадна една топка от Рашфорд, премина около 50 метра покрай няколко играчи на Юнайтед, включително привлечените през лятото Угарте, Де Лихт и Мазрауи, стигна почти до аут линията и центрира, където Джонсън, необезпокояван, се разписа.

В следващите минути Онана на два пъти спаси Юнайтед от нов гол, блокирайки удари на Мадисън и Тимо Вернер, които бяха изведени едно в едно с вратаря.

Двата отбора си размениха и по една греда. Бренан Джонсън я удари за Тотнъм, а за "червените дяволи" късметът обърна гръб на Алехандро Гарначо.

Така стигаме и до 42-рата минута, в която реферът Крис Кавана развали мача. Съдията изгони Бруно Фернандеш с директен червен картон за безобидно влизане на португалеца. Капитанът на Юнайтед се подхлъзна, след което вдигна крак, докосвайки Джеймс Мадисън, дори не с бутоните, но ВАР не се намеси и Бруно беше изгонен.

Това бе първи червен картон за Фернандеш в 242-рия му двубой с екипа на "червените дяволи".

В началото на втората част Тотнъм вкара втори гол. Този път след пробив на Джонсън отдясно бе намерен Кулушевски, който от шест-седем метра пред гол линията вкара за 2:0.

Попадението на практика реши изхода на мача в полза на "шпорите", а малко по-късно Онана отново спря Вернер едно в едно за трети гол, след което блокира и опита за добавка на Доминик Соланке.

Камерунският страж бе единствената преграда, която спасяваше Юнайтед от разгром.

След точно час игра домакините имаха претенции за дузпа заради игра с ръка на Ромеро, но Кавана реши, че тя е била неумишлена и достатъчно близо до тялото, за да не покаже бялата точка.

В 77-ата минута Соланке все пак успя да се разпише. След центриране от корнер току-що появилият се на терена Папе Матер Сар с първото си докосване игра с глава, никой от Юнайтед не проследи движението на Соланке, който протегна крак и отблизо отклони топката в мрежата.

След третото попадение във вратата на домакините феновете решиха, че са видели достатъчно, и започнаха да напускат трибуните.

Онана спаси Юнайтед за пореден път и в добавеното време, измъквайки отбора си, останал сам срещу Соланке.

Така Тен Хаг записа осма загуба в последните си 20 мача от Висшата лига на "Олд Трафорд", а отборът му има само седем спечелени точки след първите шест кръга от новия сезон и се намира на 11-ата позиция. Втората поредна победа в Премиър лийг пък качи Тотнъм на осмото място с 10 пункта.