Отново побоища на дерби във Франция (видео)

Дербито на Севера между Ланс и Лил завърши с минимална победа за домакините с 1:0. Второто полувреме на двубоя на "Болер Делелис" обаче закъсня с повече от половин час заради ексцесии.

Напрежението витаеше във въздуха още преди мача, а на почивката запалянковците от двата лагера започнаха сблъсъци.

Полетяха седалки и предмети от двете страни, а фенове на Ланс нахлуха на терена и се отправиха към сектора на гостите. Тогава полицията се намеси и ги спря, като се наложи да използва сила. Инцидентът идва само няколко седмици, след като фенове на Ница нахлуха на терена за саморазправа с играчи на Марсилия след провокация от страна на Димитри Пайе.