"Пчеличките" вгорчиха новата година на Ливърпул

Брентфорд продължава с впечатляващото си представяне от началото на сезона, побеждавайки Ливърпул у дома с 3:1 в мач от 18-ия кръг.

Точно преди паузата заради Мондиал 2022 "пчеличките" шокираха шампиона Манчестър Сити на неговия стадион, а сега подчиниха и вицешампиона.

Особено през първото полувреме Брентфорд доминираше тотално и спечелените три точки са повече от заслужени.

Ливърпул започна по-остро, но в 18-ата Брайън Мбемо се оказа сам срещу Алисон, който успя да отрази удара му. От последвалия корнер обаче се стигна до попадение за Брентфорд, след като топката се отби в тялото на Конате и влетя в мрежата за 1:0.

В 27-ата домакините пак добутаха топката в мрежа на Алисон - в случая чрез Йоан Уиса, но попадението не беше зачетено заради засада.

В 41-вата Уиса пак се зарадва, но и този път засада, макар и по-тънка, спаси мърсисайдци от втори гол. В случая зад последния в защитата се оказа Бен Мий.

Секунди след това обаче, в 42-рата минута, Йоан Уиса вече нямаше как да бъде спрян. Този път националът на ДР Конго засече с глава, а Алисон изби. Технологията на голлинията обаче отчете, че кълбото е прекосило линията.

Второто полувреме започна повече от обнадеждаващо за гостите. В 50-ата минута Александър-Арнолд центрира отлично към Окслейд-Чембърлейн, който с глава беше точен за 1:2.

Ливърпул владееше инициативата и създаваше положения пред вртата на "пчеличките", но изравнителен гол така и не падаше.

Пет-шест минути преди края на редовното време Брентфорд удари за трети път. Този път в прегръдките на своите съотборници беше Брайън Мбемо. Камерунският национал побутна Ибрахима Конате, да са се отърве от опеката му, след което завъртя неспасяемо топката във вратата на Алисон.

До края на мача ново попадение не падна и Брентфорд се поздрави с победата, която го прати на седма позиция - само на две точки зад мърсисайдци.