Пеп: Да говорим за требъла; Тен Хаг: Разбити сме

Мениджърът на Манчестър Сити Джосеп Гуардиола си отдъхна след спечелването на ФА къп от "гражданите" и вече мисли за требъла.

Той ще бъде оформен при победа над Интер следващата събота във финала на Шампионската лига. Иначе Сити се поздрави с втората си купа през кампанията с 2:1 над градския си съперник Юнайтед с два гола на Илкай Гюндоган.

"Вече можем да говорим за требъл. Разбира се, трябва за тази цел да спечелим Шампионската лига. Представихме се толкова добре в името на нашия град и нашите фенове. Съперникът стоеше толкова близо до всеки един от нашите играчи. Не очаквахме да се защитават толкова компактно. През второто полувреме намерихме повече пространства. Утре и вдругиден играчите имат почивка. След това имаме три или четири тренировки преди мача с Интер. Ще пътуваме в четвъртък след сутрешната тренировка. Днешният мач бе много важен за нас. Да спечелиш ФА Къп е толкова хубаво. Аз съм фен на Барселона, но ще обичам този клуб до края на живота си. Знам, че днес направихме добър подарък на нашите фенове.

Гюндоган направи невероятен сезон. Той играе големите мачове така, все едно са контроли. Всичко момчета бяха невероятни", коментира щастливият Гуардиола след триумфа на "Уембли".

Колегата му Ерик тен Хаг беше на другия полюс.

"Разбити и разочаровани сме, разбира се, но аз казах на моя отбор, че се гордея с него. Справихме с много добре. Да, допуснахме два много леки гола, но през цялото време бяхме в мача. Имаше страхотен дух и много добра организация. Можехме да избегнем тези голове. Когато играеш срещу Сити и не допуснеш почти никакви положения от игра, е голяма заслуга, но ако допуснеш попадения като тези, е разочароващо. Отборът показа издържливост и характер. Знаем, че имаме дълъг път, който трябва да извървим, но това ще ни направи по-добри. Беше тест за нас. Не успяхме, но можем да пренесем много положителни неща през следващия сезон", заяви Тен Хаг.