"Песовете" минаха като "черна котка път" на ПСЖ

"Песовете" минаха като "черна котка път" на ПСЖ Снимка: Getty Images

180-ият гол на Килиан Мбапе не успя да донесе победа за Пари Сен Жермен в сблъсъка с Лил в неделя вечер.

Двата отбора завършиха при равенство 1:1 на "Пиер Мару" след изравнителен гол на Джонатан Дейвид дълбоко в добавеното време.

Преди това Мбапе бе открил резултата за гостите с гол от дузпа в 66-ата минута, но в 94-тата Лил изтръгна точката.

Марко Асенсио сбърка една топка, последва удар на Адам Унас, който бе спасен от Тенас, получил шанс на вратата в отсъствието на наказания Донарума. При добавката обаче Дейвид бе точен и донесе точката за "песовете".

Така Лил спря серията от осем поредни победи на ПСЖ и се стабилизира на четвъртото място. Парижани пък пропуснаха да се възползват напълно от преследвачите си, но все пак събраха 37 точки, с пет повече от втория Монако и на седем пред третия Ница. Лил е с 28 т.