Пестелива победа засили Юве към Шампионската лига

Пестелива победа засили Юве към Шампионската лига Снимка: Getty Images

С гол на Алваро Мората през първата част Ювентус взе пестелива победа с 1:0 над гостуващия Специя в 28-ия кръг на Серия "А".

"Старата госпожа" игра слабо и не беше далеч от това да изгуби ценни точки срещу опашкаря, но стражът Войчех Шчезни на два пъти спаси вратата си и гарантира трите точки на домакините.

Мората се разписа след добра атака и удар в долния десен ъгъл в 21-вата минута, но през втората част Специя имаше по-добрите положения. Гостите пропуснаха и в добавеното време чрез Агудело.

С трите точки Юве се утвърди на четвъртото място в класирането и е все по-вероятно да се класира за Шампионската лига през следващия сезон.

"Бианконерите" имат 53 пункта и са на 6 пред Аталанта и Рома.

Тимът от Бергамо обаче има и мач по-малко.