Петко Христов и Специя не успяха да спрат Интер, Моуриньо с нов провал

Петко Христов и Специя не успяха да спрат Интер, Моуриньо с нов провал Снимка: Getty Images

Интер се изкачи поне временно на второ място в Серия "А" след домакинска победа с 2:0 над Специя.

С голове на Роберто Галярдини през първата част и на Лаутаро Мартинес след почивката от дузпа, шампионите надделяха и вече са само на точка зад водача Наполи.

Цял мач за гостите изигра българският национал Петко Христов.

По същото време воденият от Жозе Моуриньо Рома направи поредна грешна стъпка и загуби с 0:1 гостуването на Болоня.

Гол на Матиас Сванберг в 35-ата минута реши мача и остави "вълците" на пето място, на 6 т. от топ 4 в класирането.

Болоня пък се доближи само на точка от Рома и се изравни с Ювентус и Фиорентина.

Лидер е Наполи с 35 т. пред Интер с 34 (и мач повече) и Милан с 32.

В следващия кръг Рома посреща Интер на "Олимпико".